Coraz
więcej krakowian wybiera Krakowską Kartę Miejską. Do tej pory
podróżuje z nią już 162.096 pasażerów. Systematycznie przybywa
również studentów, którzy bilet okresowy aktywowali na
Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Obecnie jest ich już
16.371 (tylko w pierwszych dwóch tygodniach lutego ELS
aktywowało prawie 800 studentów).
Co bardzo istotne: mimo, że posiadaczy kart przybywa, zmniejsza się liczba nieudanych operacji w automatach obsługujących KKM – stanowi ona zaledwie ułamek procenta wszystkich operacji. Warto podkreślić, że z automatu skorzystało już ponad 860 tys. osób, a to oznacza, że zrobił to już każdy statystyczny krakowianin.
Wkrótce pasażerowie jeszcze łatwiej doładują swoje karty. W trzech automatach zostaną zamontowane terminale kart płatniczych. Dzięki nim pasażerowie doładowujący KKM nie będą się musieli martwić o gotówkę i to czy automat wyda im resztę. Do zamontowania terminali jest przystosowany każdy z 61 automatów stojących na krakowskich ulicach, więc w przyszłości będą w niego wyposażone wszystkie urządzenia.
Pasażerowie, mogą korzystać z automatów przez całą dobę. W razie trudności z doładowaniem karty, każdy może zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu, również czynny całą dobę. Nasi pracownicy na pewno przyjmą zgłoszenie i pomogą rozwiązać każdy problem.
Przypomnijmy. Koszt projektu KKM, na który składa się 60 automatów, 300 tys. kart oraz 80 czytników do ich kontroli to 7,5 mln zł (netto). Aż 75% projektu jest finansowane ze środków UE, natomiast 25% to wkład własny MPK S.A.