24 marca 2021 - materiał archiwalny
24 marca 2021 - materiał archiwalny

Zapraszamy do wzięcia udziału w naborze na strony pierwszego panelu obywatelskiego w Krakowie, których zadaniem będzie przekazanie panelistom swoich stanowisk i uwag. Nabór adresowany jest do instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz innych podmiotów, których działalność związana jest z tematem Krakowskiego Panelu Klimatycznego.

Krakowski Panel Klimatyczny poświęcony jest zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta. Jego celem jest wypracowanie odpowiedzi na pytanie: „Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej?”

Serdecznie zapraszamy do przedstawienia stanowiska w temacie panelu, także w formie wystąpienia na żywo. Kandydatów i kandydatki na strony Krakowskiego Panelu Klimatycznego zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj.

 Kto może zostać interesariuszem stroną panelu?

Nabór adresowany jest do instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz innych podmiotów, których działalność związana jest z tematem panelu lub na które bezpośredni wpływ mają kwestie poruszane podczas KPK.

Zasady współpracy

Strony mają prawo do przedstawienia swoich stanowisk i uwag w temacie panelu w formie wystąpienia podczas spotkania i/lub przekazania innych materiałów oraz opiniowania propozycji rekomendacji i przedstawiania własnych. Operator określa szczegółową formę udziału stron, przy zapewnieniu równych warunków udziału w panelu.

Strony są zobowiązanie do przestrzegania regulaminu, przyjętych standardów oraz programu panelu. Strony nie otrzymują wynagrodzenia za udział w panelu. Materiały przekazane przez strony udostępnianie są panelistom i panelistkom, w tym poprzez stronę internetową panelu. 

Spotkania panelistów planowane są w następujących terminach:

Jednocześnie informujemy, że trwa wysyłka zaproszeń do 20 tys. losowo wybranych gospodarstw domowych na terenie Krakowa do udziału w panelu w charakterze panelistów/panelistek.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

Instytut Polityk Publicznych, ul. Kazimierza Wielkiego 18/5, 30-074 Kraków, e-mail: ipp@ipp.expert, telefon: 793 762 000.

Operatorem Krakowskiego Panelu Klimatycznego jest Instytut Polityk Publicznych. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Najnowsze

23 kwietnia 2025
W kolejnej edycji Konkursu BHP drugi raz z rzędu zwyciężyła Stacja Obsługi Autobusów Wola Duchacka
W kolejnej edycji Konkursu BHP drugi raz z rzędu zwyciężyła Stacja Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Drugie miejsce zajęła Stacja Obsługi Autobusów Bieńczyce a trzecie Płaszów. Kolejne miejsca zajęła Stacja Obsługi Tramwajów Nowa Huta, Stacja Obsługi Tramwajów Podgórze i Stacja Obsługi i Remontów. Celem konkursu jest systematyczna poprawa warunków pracy, utrzymanie na stanowiskach porządku i czystości oraz zmniejszenie wypadków przy pracy. Na ostateczną ocenę wpływa również realizacja zaplanowanych inwestycji wpływających na poprawę warunków pracy. Kierownicy najlepszych stacji z rąk Mariusza Szałkowskiego prezesa zarządu MPK SA odebrali nagrody finansowe, które zostaną wydane na inwestycje poprawiające warunki pracy.
22 kwietnia 2025
Dzień Dziecka w nowohuckiej zajezdni MPK z konkursem i cennymi nagrodami
Już dzisiaj ogłaszamy, że w tym roku Dzień Dziecka zostanie zorganizowany 1 czerwca (niedziela) w zajezdni tramwajowej Nowa Huta, przy ul. Ujastek 12. Chcemy, żeby to było wyjątkowe spotkanie z naszymi najmłodszymi pasażerami, bo i rok jest wyjątkowy – świętujemy przecież 150 lat krakowskiej komunikacji miejskiej. Wspólna zabawa i zwiedzanie zajezdni będzie oczywiście połączone m.in. z możliwością samodzielnego poprowadzenia tramwaju.
21 kwietnia 2025
Papież Franciszek nie żyje. W 2016 roku odwiedził Kraków
W czwartek, 28 lipca 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, papież Franciszek odbył symboliczny przejazd tramwajem na trasie z rezydencji biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej na Błonia. Był to pierwszy w historii przypadek, gdy urzędujący papież skorzystał z komunikacji miejskiej. Pojazd, specjalnie przygotowany na tę okazję, został pomalowany w biało-żółte barwy Watykanu i nazwany "Tram del Papa".
16 kwietnia 2025
Kraków przekaże pięć używanych autobusów do miasta Sumy
W związku z apelem władz ukraińskiego miasta Sumy, położonego tuż przy granicy z Rosją, Kraków zdecydował o przekazaniu temu miastu w ramach pomocy humanitarnej pięciu używanych autobusów. W związku z toczącą się wojną to ukraińskie miasto stawia czoła licznym wyzwaniom w zakresie zabezpieczenia ciągłości funkcjonowania usług komunalnych, w tym także transportowych. Brakuje tam m.in. autobusów.
14 kwietnia 2025
37 nowych autobusów dołączyło do floty MPK w Krakowie
Mieszkańcy Krakowa będą mogli podróżować nowymi autobusami. Do floty krakowskiego przewoźnika dołączyło bowiem 37 nowych pojazdów Solaris Urbino 12 z napędem mild hybrid. Ich przekazanie i prezentacja odbyła się w poniedziałek 14 kwietnia na terenie zajezdni autobusowej w Bieńczycach. W wydarzeniu wziął udział Stanisław Kracik, zastępca Prezydenta Krakowa. Nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy o długości 12 metrów zostały wyposażone w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, ładowarki USB oraz nowoczesne systemy wspierające bezpieczeństwo, w tym system antykolizyjny MobilEye Shield+.
11 kwietnia 2025
Prezydent Krakowa pogratulował motorniczej MPK uratowania życia niemowlęcia
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski spotkał się dzisiaj (11 kwietnia) z motorniczą krakowskiego przewoźnika, Moniką Mól, aby pogratulować jej znakomitego zachowania. Pani Monika uratowała wczoraj życie niemowlęcia, które przestało oddychać.